media o nas

_18A0694

www.ekutno.pl

_18A0694

Muzyka doskonale współgrająca z aktorstwem i śpiewem, żart goniący żart i publiczność bijąca brawa raz za razem.
(…)
Komizm słowny i sytuacyjny w spektaklu nadawały historii lekkości, sprawiły że przyjemnie się oglądało i słuchało. Zwłaszcza iż odtwórcy tytułowych ról Bernadetta Grabias i Mariusz Siudziński oraz akompaniujący im, ale też aktorsko aktywny Michał Grabias, pokazali klasę i umiejętności na najwyższym poziomie.

Nowe Życie Pabianic 6.10.2015 r.


Drugi dzień festiwalu zaskoczył słuchaczy. „Dróżki Pana Moniuszki” był inscenizowanym koncertem opartym na dialogujących tekstach poetów polskich oraz wybranych pieśniach Moniuszki. W tej szczególnej formie koncertu połączenia śpiewu z grą aktorską najwyższy poziom artystyczny pokazali:
Bernadetta Grabias (mezzosopran) solistka Teatru Wielkiego w Łodzi i pedagog w Akademii Muzycznej w Łodzi. Laureatka wielu konkursów wokalnych krajowych i zagranicznych, wykonująca pierwszoplanowe role mezzosopranowe.
Mariusz Siudziński (aktor), absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Oraz
Michał Grabias (pianista i kameralista) ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi. Laureat konkursów kameralnych. Wykonuje zarówno klasyczną muzykę wokalną i instrumentalną, jak również muzykę współczesną, rozrywkową i jazz.
Niedzielny wieczór nie tylko zaskoczył. Inscenizacja opowiadająca o życiu pary bohaterów – od pierwszego miłosnego zauroczenia aż do śmierci – dostarczyła publiczności uśmiechu i wzruszeń. – Jesteśmy mile zaskoczeni tym, ile zabawy dało nam dzisiejsze spotkanie. Czasami musimy coś lżejszego posłuchać, ale na najwyższym poziomie, i dzisiaj to się stało – mówili zadowoleni melomani.
Artyści bisowali Moniuszkowską pieśnią „Dziad i baba”